گواهینامه CE اروپا

    گواهینامه CE  اروپا

 

 

گواهینامه CE اروپا

گواهینامه CE اروپا

علامت گواهینامه CE اروپا نشان محدوده اقتصادی اروپا می باشد که برای محصولات خارج از محدوده اقتصادی اروپا به داخل محدوده الزام آور و مورد تاکید است.

 

پارامترهای که در اخذ نشان CE مهم هستندعبارتند از :

سلامت, امنیت, مفید بودن برای جسم و محیط پیرامون.  اگر درتمام این موارد استانداردهای لازم را اخذ نمودند, موفق به اخذ نشان گواهینامه CE اروپا خواهند شد.

زمانی که علامت گواهینامه CE اروپا دریافت شد محصول و کالای دارای علامت ce می تواند به تمام کشورهای اروپایی متحد و اتحادیه تجارت آزاد اروپا ( به غیر از سویس و لختن اشتاین ) بدون هیچ گونه محدودیتی ورود کنند و کالای خود را به فروش برسانند.

به معنی دیگر وقتی کالایی به اتحادیه اروپا وارد می شودبه منزله این است که حداقل الزامات گواهینامه CE اروپا را رعایت کرده است.

گواهینامه CE اروپا ویا همان CE-Marking نشان دهنده حرکت آزاد محصولات در کل اتحادیه اروپاست و اطمینان در مصرف کنندگان ایجاد می شود که کالای فوق دارای استانداردهای لازم در چهارچوب اتحادیه اروپا را داراست .

 

چگونه گواهینامه CE اروپا را دریافت کنیم !

دو روش برای دریافت گواهینامه CE اروپا وجود دارد :

روش اول :کنترل و ممیزی محصول

روش دوم: خود اظهاری

 

روش اول

در روش اول پس از جمع آوری مدارک کیفی و تضمین کیفی محصول ، یک نمونه از محصول به شرکت ها و سازمان های کنترل کننده محصولات ارسال می شود و پس از تایید و تست که نسبت به استانداردهای اروپا انجام می شود محصول موفق به دریافت گواهینامه CE اروپا خواهد شد .

 

روش دوم

در  روش دوم که برای محصولات با ریسک پایین تر اختصاص دارد گواهینامه CE اروپا نسبت به مدارک و مستندات یک کالا و محصول اعطاء می شود.

 

شرکت ها و موسسات وسازمان هایی که صلاحیت کنترل محصول و تایید آن را دارند Notify Body گفته می شود. و هرکدام از این شرکت ها از سوی اتحادیه اروپا دارای کد هستند که زمان تایید محصول این شماره معنی پیدا میکند و مشخص می شود کدام محصول را چه  Notify Body مورد تایید قرار داده است.

برای مشاهده لیست برخی از این سازمان های مورد تایید اروپا را کلیک  بفرمایید.

 

در نهایت مزایای گواهینامه CE اروپا :

 

 

 

پایان.