گواهینامه ایزو 22000 ( HACCP )

گواهینامه ایزو 22000 ( HACCP )

 

گواهینامه ایزو 22000 ( HACCP )

گواهینامه ایزو 22000 ( HACCP )

گواهینامه استاندارد ISO 22000 ، به معنی سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی بوده  و برای سازمان ها و صنایعی  که در زنجیره مواد غذایی فعالیت دارند مهم بوده و کاربرد دارد.

زنجیره مواد غذایی وآشامیدنی شامل شرکت ها و صنایعی است که به هر نوع در موضوع خورد و خوراک  فعالیت می نمایند ، به عنوان مثال کشاورزی، تولید و حمل ونقل مواد غذایی، بسته بندی مواد غذایی، غذا خوری ها و رستوران ها و هر شرکت دیگری که در زمینه مواد غذایی فعالیت می کند.

 

استاندارد ایزو 22000 الزاماتی را برای دستگاه ها مرتبط ایجاد می کند که تضمین نماید محصول غذایی تولید شده عاری از هر گونه آلودگی باشد.آلودگی ها در این سیستم مدیریت کیفیت به سه نوع میکروبی، شیمیایی و فیزیکی تقسیم می شود.

 

به دلیل افزایش روند تولید محصولات غذایی و همچنین  توسعه روز افزون زنجیره عرضه مواد غذایی که روز به روز در حال گسترش نیز میباشد ، به نظر می آید که استفاده از سیستم های مدیریت سلامت غذایی نقش بسزا تری در پیشرفت کیفیت در همه بعدهای صنعت اغذیه داشته است . ايمنی و سلامت غذا وابسته به بروز خطرات بيماري ‌زايي غذايي به هنگام مصرف مي‌باشد. کنترل کافي و مناسب در طول زنجيره غذايي کاری مهم بنظر مي ‌رسد چرا که در هرمرحله از زنجيره غذايي ممکن است مشکلاتی که سبب افت کیفیت محصول باشد رخ دهد.لذا رسيدن به  سلامتی در  غذا بايستي با تلاش همه گير طرفهاي زنجيره غذا صورت پذيرد.همه روزه ما شاهد این جمله “بکارگيری اين استاندارد به سازمانهايي که در رده‌هاي مختلف زنجيره غذايي قرار دارند کمک مي‌کند که بتوانند مخاطرات موجود در سيستم خود را شناسايي و کنترل نمايند”.

اين روند بهینه سازی یا به عبارتی مدیریت کیفیت مجموعه ترکیبی موثري را جهت خاطر اطمينان از ايمني و سلامت غذا در طول زنجيرغذايي مي‌نمايد که عناصر کليدی آن در ارتباط متقابل، سيستم مديريت، برنامه‌هاي پيشنهادی و اصول HACCP  مي‌باشد.

 

اما قدری در مورد HACCP :

HACCP مخفف عبارت (Hazard Analysis, Critical Control Point) به معنی سنجیدن و گذراندن خطر و شناسایی نقاط کنترل بحرانی می باشد.این استاندارد برای تمامی زنجیره مواد غذایی کاربرد دارد و یکی از الزامات زیرمجموعه های استاندراد ISO 22000 نیز می باشد. در سیستم HACCP این استاندارد به دنبال شناسایی و کنترل نقاط بحرانی می باشد که نتیجتا مواد غذایی نهایی پاک و سالم می باشند.

 

تاریخچه استاندارد HACCP و ایزو 22000 :

 

گواهینامه استاندارد ایزو 22000 سنخیت مناسبی با ایزو 9001 داشته و مثل آن دارای 8 بند می باشد . این استاندارد به  نسبت HACCP دارایه پیچیدگی ها و الزاماتی می باشد که پیاده سازی آن سنگین و زمان بر می باشد و همانطور که پیش از این گفتیم HACCP یکی از چندین زیر مجموعه های گواهینامه 22000 می باشد.

 

 

 

 

پایان