استاندارد ایران

استاندارد ایران

 

گواهینامه استاندارد ایران

گواهینامه استاندارد ایران

استاندارد ایران به واسطه حضور پر رنگ در کنترل کیفیت کالا های ایرانی در زمره مهمترین پارامترهای رضایت مشتری و پارامتری مهم برای رضایت مشتری از کالاهای ایرانی میباشد . گرچه استاندارد ایران هنوز تمام کالاهای ایرانی را شامل نمیشود ، ولی در نظر بگیریم در حال حاضر نقش پر رنگی در اعتلای کالای ایرانی داشته است . اخذ نشان استاندارد ملی ایران برای کالای ایرانی به نشانه رسیدن به حداقل های کیفی میباشد و همین حداقل ها در بازار پر تلاطم مرحمی است بر کیفیت محصولات ایرانی و عملا گامی بزرگ در رسیدن به استانداردهای جهانی محسوب میشود .

استاندارد در معنی آکادمیک یعنی تعیین پارامترهای مشخص با معیارهای تدوین شده و قابل کنترل به منظور تعیین چهارچوب های کنترلی کالا یا خدمات در جهت رسیدن به اهداف کیفی.

بدرستی مشخص نیست اولین استاندارد ها در جهان چگونه شکل گرفت ولی با اطمینان می توان عنوان کرد در تمام طول تاریخ بشر همیشه برای رسیدن به کیفیت بهتر و بالاتر  در تکاپو بوده و از همین رو در هزاره پیش رو یکی از عوامل و دلایل اصلی ایجاد استاندارد ، کیفیت خواهی و نیاز به شرایط  بهتر و عالی بوده است.

 

 

اولین حرکت ها و تفکرات برای شکل گیری سازمان بین المللی در این زمینه درسال 1946 انجام شد. و در این سال سازمان بین المللی استاندارد با حضور 25کشور با مرکزیت ژنو پابه عرصه ظهور گذاشت. و در سال 1961 این سازمان تصمیم گرفت 14 اکتبر را سالانه به نام روز جهانی استاندارد نامگذاری کند. واین موضوع با تایید سازمان ملل اهمیت پیدا کرد.

 

 

تاریخچه استاندارد در ایران به سال 1304 باز گردد. در این سال قانون وزن و مقیاسها تدوین شد و سپس در سال های بعد سازمان اداره استاندارد شکل گرفت.

در این سالها در حدود 31000 استاندارد ملی تدوین شده است که در بسیاری از صنعت ها و کسب و کارها شاهد استانداردهای مفید و موثر بوده ایم . واز آنجائیکه در مشارک های سازمان جهانی استاندارد حضور خوب و اثر بخشی داریم و پیرو همین موضوع در هیئت مدیره استاندارد ایزو از اعضا به حساب می آییم می توانیم نتیجه بگیریم موضوع استاندارد رشد چشمگیری داشته و بها دادن به این موضوع برای تمام کسب و کارها راهبردی و استراتژیک به نظر می رسد و نیاز به حمایت همه جانبه از جانب بنگاه های تولیدی و خدماتی را دارد .

البته این نکته را در نظر داشته باشیم تعریف استاندارد در برخی موارد پایین ترین کیفیتی است که رضایت مشتری را بدست می آورد و در برخی موارد بالاترین کیفیتی است که رضایت مشتری را کسب می کند در مجموع زمانی که کالا و یا خدمات رضایت مشتری را بدست می آورد میتوان تصور کرد در محدوده استاندارد جای میگیرد .

موسسه مدیر ایزو در جهت کمک به فرآیند دریافت استاندارد ایران و سرعت بخشیدن به این امر مشاوره رایگان و راهنمایی ها لازم را برای بیزینس های مختلف میهن عزیزمان ایجاد کرده و توسط کارشناسان مجرب روند دریافت استاندارد را سهل خواهد نمود . شما نیز می توانید برای اطلاع از نحوه دریافت استاندارد با مشاورین ما در ارتباط باشید.